Depresija – liga, kuri neturi vienos priežasties ir vienintelio visiems šimtu procentų veikiančio gydymo būdo.

Paskaitą pradėsime kalbėdami apie tai, kas yra depresija, kaip ją atpažinti savyje ir kituose. Papasakosiu, kada ir kokius gydymo bei pagalbos būdus verta rinktis kuriant pagalbos sau mozaiką. Daugiausiai dėmesio skirsiu tam, kokie yra efektyvūs, tačiau paprasti ir kiekvienam prieinami savipagalbos būdai, kuriais galite remtis sveikimo kelyje.

Vienas iš būdų atsekti depresijos priežastis ir, jas pažinus, surasti galimybes sau padėti, yra peržvelgti pastariesiems šimtmečiams būdingus didelius ir greitus mūsų civilizacijos, taigi – ir kasdienio gyvenimo būdo pokyčius. Tyrėjai, stebėdami iki šių laikų išlikusias rinkėjų-medžiotojų bendruomenes, pastebėjo, kad jose žmonės depresija beveik neserga. Tačiau vakarietiškas gyvenimo būdas kiekvienai vėlesnei kartai sukuria vis daugiau prielaidų susirgti šia liga.

Kyla natūralus klausimas – kodėl? Kokius apsauginius veiksnius turi medžiotojai-rinkėjai, kurių mes netekome? Ką galime pakeisti savo kasdieniame gyvenime, net jei negrįšime gyventi į miškus?

Atsakymais į šiuos klausimus ir dalinsiuosi paskaitoje. Prisijunkite!

 

Aušra Mockuvienė

Depresijos gydymo centro vadovė ir psichologė

 

Skaitiniai:

Lengvas ir vidutines depresijas galima išgydyti be vaistų. 

https://www.facebook.com/depresijosgydymas.lt/