Sveiki, mielieji,

sveikiname Jus su šv. Kalėdomis linkėdami šviesos ir tikro džiaugsmo! O šiuo šventiniu laiku, ateinančių metų belaukiant,  norime pakviesti į kino puotą ir sekmadienį, gruodžio 30 d. 16 val.pasižiūrėti galybę apdovanojimų pelniusį kino genijaus Ingmaro Bergmano šedevrą FANI IR ALEKSANDRAS/Fanny and Alexander.

Švedija, Prancūzija, Vokietija, 1982 m., 188 min.

Režisierius: lngmar Bergman

Operatorius: Sven Nykvist

Scenarijus: lngmar Bergman

Montažas: Sylvia lngemarsson

Vaidina: Kristina Adolphson, Pernilla Allwin, Kristian Almgren, Carl Billquist, Aksel Düberg, Allan Edwall, Bertil Guve

Muzika: Daniel Bell, Frans Helmerson, Marianne Jacobs

Kalba: švedų (su lietuviškais subtitrais)

„Oskarai“ – už geriausią kinematografiją, meninį apipavidalinimą, kostiumų dizainą, geriausio užsienio filmo apdovanojimas, geriausio režisieriaus, geriausio scenarijaus nominacijos;

„Auksinių gaublių“ apdovanojimai – geriausio užsienio filmo apdovanojimas, geriausio režisieriaus nominacija;

BAFTA apdovanojimai – geriausios kinematografijos apdovanojimas, geriausio kostiumų dizaino, geriausio užsienio filmo nominacijos;

„Cezario“ apdovanojimai – geriausio užsienio filmo apdovanojimas;

Amerikos režisierių gildijos apdovanojimai – geriausio režisieriaus apdovanojimas;

Venecijos kino festivalis – „FIPRESCI“ prizas.

 

Tai įstabus filmas ne tik apie Kalėdas, šeimą ir šventę, tai filmas apie spalvomis, įvykiais ir jausmais žaižaruojantį gyvenimą. Toji šeimos gyvenimo paveikslų kino drobė palieka neišdildomą įspūdį. Matę filmą turės galimybę pasimėgauti juo dar kartą, o nemačiusius kviečiame padovanoti sau nepakartojamą šventę. Šiais laikais dažną filmą galima pasižiūrėti ir namie, bet žiūrėti bendrakeleivių ir jų bičiulių būry visuomet yra smagiau! Juk po filmo galime pasidalinti įspūdžiais, pasikalbėti, išgerti arbatos su jūsų atsineštais skanumynais. Taip ir kuriame šventę. Patys. Visi kartu. Tie, kam to norisi :). TAD LAUKIAME!

Plačiau apie filmą:

 “Ingmar’as Bergman’as sakė, kad „Fenė ir Aleksandras“ bus jo paskutinis filmas. Šiame šedevre, rodos, jis sudėjo visą žmogaus gyvenimą. Vaikystė, jaunystė, senatvė, vyrai, moterys, krikščionys, žydai, racionalumas, beprotybė, turtas, vargas, religingumas, šventvagystė. Ir visa tai apipinta magija, įsivaizdavimais, tragedija, romantika ir eile įsimintinų ir ypatingai savitų veikėjų. Filmo siužetas sukasi apie Ekdahl’ų šeimos gyvenimą 1907-aisiais metais neįvardytame Švedijos miestelyje. Visa giminė – močiutė Helena, jos sūnūs su žmonomis bei vaikais, artimi draugai ir tarnaitės – kaip ir kasmet susirenka kartu švęsti Kalėdų. Iš vieno vakaro pokalbių galima daug sužinoti apie šeimos problemas ir santykius, tačiau Ekdahl’ai artimos meilės dėka vis dėlto visad apgaubti šviesos ir šilumos – iki akimirkos, kai vienas iš sūnų miršta, ir jo žmona, likusi viena su vaikais, ieškodama meilės bei paramos, išteka už miestelio vyskupo, kuris netrukus pasirodo esąs žiaurus šeimininkas, jau pražudęs bent vieną iš penkių buvusių žmonų.
Filmas – gana ilgas (188′), savotiškai padalintas į tris dalis, kurios atskirtos nuostabia spalvų, šešėlių bei nuotaikų kinematografija, sukurta ilgalaikio Bergman’o bendražygio Sven’o Nykvist’o. Nors nemaža dalis pasakojimo perteikta kelių veikėjų išgyvenimais bei fantazijomis, visgi didžioji dalis – Aleksandro bei šiek tiek Fenės akimis. Atskirti realybę nuo fantazijos tokiame kontekste ne tik sudėtinga, bet ir neįmanoma, nes šie du konceptai vaiko suvokime persipina kaip tikri išgyvenimai. Bergman’as mums parodo, jog ne visi prisiminimai gali būti visiškai tikri nepamirštant, jog vaikų sąmonėje riba tarp šių dviejų dimensijų, realybės ir fantazijos, yra visiškai kitokia nei suaugusių žmonių. Filme perteikiama, kaip Aleksandras mato šeimos įvykius vaiko akimis.
Apie „Fenę ir Aleksandrą“ galima kalbėti begales, niekad iki galo ir neperteikiant to, kas buvo stengtasi juo parodyti bei pasakyti, ar to, ką jį žiūrint jaučiama ir suvokiama. Tačiau tikrai galima atseikėti tris valandas vaizdų, fantazijų, magijos, jausmų ir filosofijos sintezei vieninteliam tokiam išgyvenimui.”  

(šaltinis – http://kakava.com/srautas/must-see-kinas-fanny-och-alexander-ingmar-bergman-1982/)

Filmo treileris: https://www.youtube.com/watch?v=Y-DHMqICNkU

Jei ketinate ateiti, prašome registruotis el. adresu: daiva@bendrakeleiviai.lt 
Laukiame ir spontaniškai susiruošusių, bet mums patogiau iš anksto žinoti jog ateisite.

Renginio vieta – ŠASC „Bendrakeleiviai“ (Didžioji g. 34). 

Jei vartai ar durys būtų uždaryti, prašome skambinti tel. +370 613 48869.

 

Bendra-kino komanda