Vakaras – susitikimas „Pokalbis apie nuodėmę su psichologu?“

Bendrakeleivių „Pažinimų studijoje“ –  susitikimas su knygos “Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete” autore, psichologe-psichoterapeute Lina Vėželiene.

Iki šiol dvasinės, teologinės sąvokos, dvasinio palydėjimo praktikos menkai tebuvo siejamos su psichologiniais terminais ar konsultacija psichologo kabinete. Būkim teisingi – ne vienas esame ieškoję „tikinčio psichologo“, bet tai labiau siejosi su noru būti bent jau neignoruojamiems (jei ne suprastiems), kai ateina laikas kalbėti ne tik apie savo žemiškojo ar vidinio gyvenimo peripetijas, bet ir apie dvasines bei religines patirtis. Sunkiai galime įsivaizduoti, kad psichologas mus nuo giliamintiškos saviieškos ar savianalizės nukreiptų į sąžinės peržvalgą ar nuodėmių įsivardijimą: „Pone, gal tai visai ne pastanga atrasti save, o puikybės nuodėmės diktuojamas noras susireikšminti? O gal, brangioji, mes dabar kalbame apie tinginystės nuodėmę, o ne apie motyvacijos stoką? Pavydą, o ne konkurenciją? Godumą, o ne finansinio saugumo siekį savo vaikučiams?“ Ir t.t.

Psichologė-psichoterapeutė Lina Vėželienė savo knygoje „Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete“ apie nuodėmių egzistavimą ir jų atpažinimo būtinybę terapijoje ar sielogydoje rėžia iš peties. Taiklių įžvalgų rykštelė, „pagerinta“ gyva ir nekanonine leksika, apiplaka ir apsigavėlius, ir padedančius apsigauti. Pamėgusiems ignoruoti sielos gyvenimo tikrovę ar įjunkusiems žaisti saviapgaulės žaidimus dvasingiesiems, idant atrodytų tauresni ir geresni, atseikėjama taip, kad net dvasinio palydėjimo darbą dirbantys žmonės kartais krūpteli iš netikėtumo.

Na, gal ne su viskuo ar gal ne iš karto, skaitydami šią knygą, sutiksite. Bet garantuojame, kad vidinė diskusija kils ir ramybę, skaitydami šį, sakytume, aikštingą psichologės kūrinį, kuriam laikui tikrai prarasite. Pačia geriausia prasme.

O jei kam magėtų tą diskusiją „iškelti į paviršių“, pasiginčyti, pasitarti ar tiesiog pasikalbėti dargi ir su pačia knygos autore, maloniai kviečiame atvykti į šį vakarą-susitikimą „Bendrakeleiviuose“. Nauda būtų didesnė, jei knygą jau būtumėte perskaitę. Tačiau jei ne – vis tiek, nujaučiame, nuobodu nebus.

Atsiveskite visus, kam įgriso nuobodulys, arba kam įdomios psichologijos ir sielogydos jungtys, arba kas ieško sąžiningų atsakymų  apie savęs, kitų ir pasaulio pažinimus.

Ko gero, norintys gausite net knygos autorės autografą.

 

INFORMACIJA IR REGISTRACIJA

Paskaitos data: 2019 m. vasario 20 d.

Savaitės diena: trečiadienis.

Laikas: 18:15.

Adresas: ŠASC „Bendrakeleiviai“, Didžioji 34, Vilnius.

Dalyvio įnašas: 5 eur. Nebent jūsų gerumas panorėtų kitaip 🙂.

Registracija

 

Paskaita iš dalies finansuojama Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kurį administruoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

 

**

Keletas citatų iš knygos:

„Nuodėmės galybė slypi jos subtiliame gebėjime perkeisti žmogaus sąmonę taip, kad net aukštyn kojomis apvirtę dalykai ima atrodyti normalūs. Tuomet puikybė pervadinama pasitikėjimu savimi ar saviraiškos poreikiu, niūrumas imamas vadinti sveiku protu, o tinginystė – motyvacijos stoka. Pavydas vadinamas sveika konkurencija, šlovinamas kaip pažangos variklis, o gašlumas – kaip kūno poreikių išlaisvinimas. Kažkur giliai kirbantis gėdos ar kaltės jausmas nutildomas apeliuojant į žmogaus teises ir laisvą valią rinktis.“

**

„Psichologijos teorijoje nerasite tokių žmogaus būties palydovų kaip sąžinė, melavimas, atjauta, gebėjimas mylėti. Tarsi apie tai, kas iš tiesų žmogiška, dabartiniams mokslui apie sielą kalbėti „ne lygis“. Rašomi moksliniai darbai, rengiamos konferencijos, diskutuojama apie pasekmes, o apie sielos dėmes, nulėmusias tas pasekmes, tylima.“

**

„Jei mokosi daktaru, tai tik todėl, kad galėtų padėti žmonėms, jei dalija sriubą benamiams – irgi. „Kam tau tos papildomos studijos?“ – klausiu mokytoja dirbančios trijų vaikų mamos. Atsako: „Kad padėčiau žmonėms!” Ar tikrai? O gal (sąžiningai) tam, kad pabėgtumei nuo buities? Gal ir sriubą benamiams pilstai tik todėl, kad įtvirtintumei savo, geradarės, statusą?

O gal ir aš rašau straipsnius, kad padėčiau žmonėms? Nesąmonė. Kai kurie mano straipsniai kenkia žmonėms. Aš rašau, nes man patinka rašyti. Rašydama susidėlioju mintis ir apibendrinu savo patirtį, kad ji neužgriūtų manęs virtuosi nesuvaldomu chaosu. […] To, ką aš darau, visų pirma reikia man pačiai.”

 

Laukiame!

 

Komentavimo galimybė išjungta.

BENDRAKELEIVIAI.LT © 2022

El. parduotuvių ir internetinių svetainių kūrimas

Klausk Aukok Dovanų kuponas Naujienlaiškis

   Prašome atlikti pavedimą:

   Įmonė: Šeimos ir asmens saviugdos centras “Bendrakeleiviai”.
   Adresas: Didžioji g. 34, 01128 Vilnius.
   Atsiskaitomoji sąskaita: LT02 7300 0100 8686 3132.
   Mokėjimo paskirtis: už dovanų kuponą.

   Užpildytas kuponas bus išsiųstas jums el. paštu per 24 val. Esant skubai, susisiekite tel. 8644 20883.

   Aš suprantu, kad pinigai už įsigytus dovanų kuponus nėra grąžinami.
   Kupono galiojimas – 1 metai nuo pirkimo dienos.