Įspūdžiai iš kristologijos seminaro Guronyse

Atnaujinant ryšį su Dievu arba žinios, kurios laiko Žemę

 

Šiandien gyvename taip, tarsi važiuotume mašina dideliu greičiu ir tik akies krašteliu spėtume pamatyti už lango besimainančius vaizdus. O gal jų visų matyti ir nereikia? Tik tuos, kurie esminiai, asmeniškai svarbūs ir paliečia širdį, antraip „apsivalgysime“ nuo visos pasiūlos? Praeitą savaitę Guronių rekolekcijų namuose susirinkę žmonės leido sau sustoti ties fundamentaliomis, kiekvienam asmeniškai reikalingomis tiesomis. Neformalaus ugdymo programa „Krikščioniškojo tikėjimo ir sielovadinės praktikos pagrindai“ jau įsibėgėjo. Dalyviai išklausė dar vieną vertingą seminarą apie kristologiją ir sutiko papasakoti, ką jiems reiškia galimybė tokiu būdu atnaujinti savo ryšį su Dievu.

 

Panašūs savo vidumi

Gamtos apsuptyje įsikūrę Guronių rekolekcijų namai paskutiniąją birželio savaitę svetingai priėmė iš skirtingų Lietuvos kampelių suvažiavusius žmones, kurie siekia pagilinti teologines žinias. Programa skelbia, kad seminaruose laukiami aktyvieji parapijų nariai, savanoriai, tarnaujantys Bažnyčiai, sielovados srityje besidarbuojantieji, tačiau apibendrinant, galima teigti, jog susirinko gilių vidinių klausimų sau ir aplinkai turintys žmonės, tie, kurie nesutinka plaukti pasroviui. Na, o profesijos, amžius ar socialinis statusas čia ne taip ir svarbu.

 

Standarto mąstančiam žmogui nepakanka

Puikia nuotaika ir optimizmu trykštanti Kristina – odontologė, užimanti vadovaujantį postą. Ji sako, kad vykti į seminarą sugalvojo ekspromtu, tai – lyg dovana sau, kai gali suderinti poilsį, ramybę, tylą ir dvasinį tobulėjimą. Kalbėdama konkrečiai apie seminarą, moteris stebisi, kiek visgi mažai mes žinome. Ko gero, spėja Kristina, mums trūksta priėjimo prie rimtų teologinių veikalų, raštų, kuriuos galėtume studijuoti ir šviestis – jie tiesiog nėra išversti į lietuvių kalbą. O bažnyčiose, anot pašnekovės, irgi ne visuomet pavyksta gauti daugiau nei standartinę pateikimo formą. Išsilavinusiam, mąstančiam žmogui to jau nebepakanka.

Kristina pripažįsta, kad reikės laiko, kol visa seminaro metu įgyta informacija susigulės ir išsikristalizuos asmeniniai atsakymai. Kita vertus, ji kasdien bendrauja su žmonėmis, kaip gydytoja susiduria ir su sunkiais ligoniais, tad ūgtelėjimas dvasia, žinios, kurių čia įgavo, neabejotinai, bus naudingi. „Suprasti, kaip veikia Dievo valia per loginę prizmę, yra išties neeilinė patirtis“, – reziumuoja Kristina.

 

Prisiliesti prie tikrųjų šaltinių

Vida sako, kad jai kaip žmogui, gyvenančiam tikėjimo gyvenimą, labai svarbu suvokti, kur yra krikščioniškosios šaknys, ir prisiliesti prie tikrųjų šaltinių. Vaikus tikybos mokančiai moteriai seminaras leido suprasti, kad nepaprastai reikšminga su šiomis žiniomis susipažinti ne vienumoje, o kartu su bendraminčiais. Ji pastebi, jog, tarkime, analizuojant Evangelijas, kiekvienas išryškina vis kitus aspektus ir tai labai praturtina. Vidai įdomu suprasti, kaip priėjimas prie teologinių žinių, jų suvokimas keitėsi laiko perspektyvoje, juk pati krikščionybė sena, tačiau, tarkime, prieš kelis šimtmečius žmonių mintys ir keliami klausimai buvo kitokie.

 

Metas ne tik imti, bet ir duoti

Balerina Agnė pripažįsta, kad visada norėjo studijuoti teologiją ir gilinti savo tikėjimą iš akademinės pusės. Sako, jog informacijos yra prikaupusi nemažai, tačiau į seminarą atvyko, nes nori, kad turimos žinios įgautų rėmus, formą. Ateityje Agnė planuoja dar aktyviau įsilieti į bažnytinės bendruomenės gyvenimą, todėl jai svarbu suvokti save ir Dievą, mokytis dalintis vienas kitu, kitaip tariant, ne tik imti, bet ir duoti.

Moteris sako, jog kartu su gyvojo tikėjimo atėjimu į gyvenimą, ji jaučianti norą skleisti žinią apie Dievą, ir seminarai suteiks tam pagrįstumo. „Žinoti, kas yra tikėjimas, mokėti tai paaiškinti, remiantis atitinkamais terminais, žodynu – labai svarbu. Dabar net teologines knygas, kurias esu jau skaičiusi, skaitysiu ir vertinsiu kitaip“, – teigia pašnekovė.

 

Padeda susidėlioti prioritetus

Komunikacijos srityje dirbanti Agnė randa laiko ir sielovadinei veiklai. „Mano gyvenimo tempas ir kasdien girdimos informacijos paviršutiniškumas kontrastuoja su seminaro medžiagos gyliu, – pirmiausia pastebi Agnė, – čia dėstomi visai kiti dalykai nei tai, kuo prisotinta daugumos mūsų kasdienybė. Vis kirba mintis, kad viskas laikina, nestabilu – komunikacija, socialiniai tinklai, darbai, projektai, galiausiai net ir vaikai – jie užauga. O čia gauname bazių bazę – tai, kas laiko Žemę, patį pagrindą, nuo ko viskas kyla.“ Tam, kad šiuolaikinis žmogus neišprotėtų nuo informacijos pertekliaus, galimybių gausos, jis turi vadovautis atmetimo principu. Gilesnis teologijos išmanymas, Agnės nuomone, kaip tik ir padeda tą daryti. Pašnekovė džiaugiasi, kad seminaras padėjo jau turimoms žinioms įgyti struktūrą ir mano, kad tai bus puikus įrankis, darbuojantis sielovadoje.

 

Šešių dienų seminaras su nakvyne ir maitinimu

Kitas bendraminčių susitikimas Guronyse – jau liepos 28 d.– rugpjūčio 2 d. Laukia seminaras apie Senąjį ir Naująjį Testamentą, kurį ves dr. Ingrida Gudauskienė. Primename, kad tai – akademinis kursas, kurio metu dalyviai atnaujina ir pagilina savo tikėjimo žinias, praktinius įvairių grupelių moderavimo įgūdžius bei gauna tai patvirtinančius Vytauto Didžiojo universiteto Katalikų teologijos fakulteto neformalaus įvertinimo sertifikatus.

Kviečiame registruotis: https://forms.gle/RWLbrPxT53ysZSNLA.

Daugiau informacijos apie visą programą ieškokite čia: https://www.bendrakeleiviai.lt/2019/04/18/programos-krikscioniskojo-tikejimo-ir-sielovadines-praktikos-pagrindai-2019-m-vasaros-sesija/.

Atkreipiame dėmesį, kad į seminarų kainą įtrauktas maitinimas bei nakvynė. Tad atvykus, jums niekuo papildomai rūpintis nereikės.

 

Projektas iš dalies finansuojamas Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, kurį administruoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.

 

Comments are closed.

BENDRAKELEIVIAI.LT © 2020

El. parduotuvių ir internetinių svetainių kūrimas

Klausk Aukok Dovanų kuponas Naujienlaiškis

Prašome atlikti pavedimą:

Įmonė: Šeimos ir asmens saviugdos centras “Bendrakeleiviai”.
Adresas: Didžioji g. 34, 01128 Vilnius.
Atsiskaitomoji sąskaita: LT02 7300 0100 8686 3132.
Mokėjimo paskirtis: už dovanų kuponą.

Užpildytas kuponas bus išsiųstas jums el. paštu per 24 val. Esant skubai, susisiekite tel. 8644 20883.

Aš suprantu, kad pinigai už įsigytus dovanų kuponus nėra grąžinami.
Kupono galiojimas – 1 metai nuo pirkimo dienos.