Jaunesnių ir vyresnių paauglių reakcijos į skyrybas. Seminaras tėvams (virtualus)

 

Lektorė – Rasa Kardaitė Vėlyvienė, individualiosios psichologijos konsultantė.

Paauglystė – tai ne atskira žmogaus rasė, paauglystė – tiesiog gyvenimo raidos etapas. Jos metu vaikai ieško gebėjimo kaip išbūti įtampoje tarp savęs, kaip vaiko, suvokimo, ir didelio nerimo, kartais net  baimės, kad po trupti jau tampama suaugusiuoju.

Paaugliai – kaip pavasario oras: jų nuotaika gali pasikeisti kelis kartus per dieną, jiems neįtiks tai apranga, tai kalbėjimo ar tylėjimo būdas… Šiame tarpsnyje labai svarbus yra santykis, jo kūrimas tarp vaiko ir suaugusiojo. Tai savotiškos nežinios kupinas laikas, kai, viena vertus, patiriama daug jausmų, išgyvenimų, atsiranda norų, siekių, kita vertus  nebežinoma, ką reiškia vienas ar kitas dalykas, kaip reikėtų elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Mūsų vaikai šiuo etapu kovoja už savo išgyvenimą, jie mokosi susirasti savo gyvenimo kelią.

Paauglystė tampa dar sudėtingesnė, jeigu šiuo metu tenka išgyventi tėvų skyrybas. Kaip ir kokia kalba tada kalbėtis su paaugliais apie tai, kas vyksta šeimoje?  Kaip išlaikyti santykį su jais tada, kai tenka pasakyti apie tėvų skyrybas? Ar paauglystės amžius palengvina, ar apsunkina tėvų apsisprendimą?

Šiomis ir kitomis temomis, iškilsiančiomis susitikimo metu, kalbėsimės visi kartu. Kviečiame iš anksto siųsti savo klausimus ar sudėtingesnių situacijų aprašymus adresu info@bendrakeleiviai.lt. Anonimiškai jas paanalizuosime, paieškosime teisingiausių išeičių ir atsakymų.

Padėkime sau ir savo mylimiems paaugliams susivokti šiuo nepaprastu metu, kad skyrybų pasekmės jiems būtų kuo mažiau skaudžios!

 

INFORMACIJA IR REGISTRACIJA

seminaras įvykęs.

 

Comments are closed.

BENDRAKELEIVIAI.LT © 2021

El. parduotuvių ir internetinių svetainių kūrimas

Klausk Aukok Dovanų kuponas Naujienlaiškis

Prašome atlikti pavedimą:

Įmonė: Šeimos ir asmens saviugdos centras “Bendrakeleiviai”.
Adresas: Didžioji g. 34, 01128 Vilnius.
Atsiskaitomoji sąskaita: LT02 7300 0100 8686 3132.
Mokėjimo paskirtis: už dovanų kuponą.

Užpildytas kuponas bus išsiųstas jums el. paštu per 24 val. Esant skubai, susisiekite tel. 8644 20883.

Aš suprantu, kad pinigai už įsigytus dovanų kuponus nėra grąžinami.
Kupono galiojimas – 1 metai nuo pirkimo dienos.