(23.01.18) NUOTOLIU Aurimo M. Juozaičio paskaitų ciklas „MYSTICA CHRISTIANA”

 

Paskaitas ves  dr. Aurimas M. Juozaitis, švietimo ir vadybos konsultantas, socialinių mokslų daktaras, Vilniaus Bernardinų parapijos pastoracinės tarybos narys.

4 paskaitų ciklas „MYSTICA CHRISTIANA” – keturios paskaitos apie krikščionijos mistikų žvilgsnį į didžiąsias tikėjimo temas.

1 paskaita:  „Malda (ir 4 jos pakopos)”: Gilesnės Dievo patirties linkui. Mistikų patirtys ir mokymas. „Ar tu gerai meldiesi? Atsakymas: ar tu augi meilėje artimui?“ (šv. Jėzaus Teresė [Avilietė]).

Šioje temoje aptarsime:

 • Kas mistikams yra malda? Kodėl malda yra Atsimainymo atspindys žmogaus žvilgsnyje į save, pasaulį ir Dievą? Kodėl malda taip glaudžiai yra susijusi su šviesokaita žmogaus gyvenime?
 • Kaip keturi krikščioniškojo gyvenimo laipsniai pagal Nežinojimo debesį atsispindi Lectio Divina‘oje bei kaip mistikai įgyvendino ir tebeįgyvendina apaštalo Pauliaus priesaką „nepaliaukite melstis“?
 • Kas yra XX a. susiformavusi Įcentrinanti malda (Centering Prayer) ir kaip į ją vedė didieji krikščionijos mistikai? Kas yra mistiškasis kontempliatyviosios maldos įveiklinimas? Kas nuo to keičiasi?

1-os paskaitos data ir laikas: 2022 lapkričio 9 d. (trečiadienis),18.30 – 20.30 val., nuotoliu per Zoom programą.

Įsigyti 1 paskaitą galite čia:

 

2 paskaita: „Tyla (ir nuščiuvimas)”: Mistikai sako, kad tyla nėra triukšmo nebuvimas, nes tyla yra sielos nuščiuvimas Dievo ramybėje bet     kokiomis aplinkybėmis. Kaip jie ir jos ėjo į tai? „Tyla yra pirmoji Dievo kalba“ (šv. Kryžiaus Jonas).

Šioje temoje aptarsime:

 • Dievo kūryba ištartimi, triukšmingas Dievo šlovinimas ir nuščiuvimas maldingame santykyje su Dievu, – koks čia ryšys? Trumpai apie tylos „istoriją“ krikščionijoje.
 • Jėzaus ramybės, hesichastų tylos bei mokytojo Eckharto nuščiuvimo santykis. Kiek „aktyvi“ ir kiek „pasyvi“ yra ramybė/ tyla/ nuščiuvimas?  Kokio įsiklausymo mus mokė ir tebemoko krikščionijos mistikės bei mistikai šiame santykyje?
 • Kaip skleidžiasi kontempliatyviųjų veiklumas? Kaip tyla triukšme virsta gyvybę dovanojančia viltimi, išsaugančia savyje Jėzaus ramybę ir kaip ji nugali bejėgiškumą neviltyje? XX a. mistikių ir mistikų gyvenimai ir darbai.

2-os paskaitos data ir laikas: 2023 sausio 18 d. (trečiadienis), 18.30 – 20.30 val. nuotoliu, per Zoom programą. 

Įsigyti 2 paskaitą galite čia

 

 

3  paskaita:Askezė bei kenozė (ir dvasinė kova)”: Mistikų gyvenimo apsiribojimo pavyzdžiai Dievo beribiškumo patyrimui. Kaip ir ko     netekti, kad įgytum viską? „Kada siela Dievo valia numes nuo savęs viską, kas nėra Dievas – o tai ir vadinasi “mylėti”! – ji nušvis ir persikeis   Dieve” (šv. Kryžiaus Teresė Benedikta).

3-os paskaitos data: 2023 kovo 15 d. (trečiadienis), 18.30 – 20.30 val. nuotoliu, per Zoom programą. 

 

4  paskaita:Meilė” (ir širdis)”: Mistiškoji mistikų meilė. Kodėl mylinti širdis yra išmintinga? Kaip ji įgyja šios išminties? „Pirmas žingsnis mokymęsi mylėti kitus, yra pastanga juos suprasti“ (Adrienne von Speyr).

4-os paskaitos data: 2023 gegužės 17 d. (trečiadienis), 18.30 – 20.30 val. nuotoliu, per Zoom programą. 

 

Dieną prieš paskaitą atsiunčiame Zoom nuorodą. Po paskaitos atsiųsime jos įrašą, kuris galios 3 mėnesius.

Bilietus į paskaitas galėsite įsigyti per Paysera  mokėjimų platformą.

 

 

 

 

 

BENDRAKELEIVIAI.LT © 2022

El. parduotuvių ir internetinių svetainių kūrimas

Klausk Aukok Dovanų kuponas Naujienlaiškis

   Prašome atlikti pavedimą:

   Įmonė: Šeimos ir asmens saviugdos centras “Bendrakeleiviai”.
   Adresas: Didžioji g. 34, 01128 Vilnius.
   Atsiskaitomoji sąskaita: LT02 7300 0100 8686 3132.
   Mokėjimo paskirtis: už dovanų kuponą.

   Užpildytas kuponas bus išsiųstas jums el. paštu per 24 val. Esant skubai, susisiekite tel. 8644 20883.

   Aš suprantu, kad pinigai už įsigytus dovanų kuponus nėra grąžinami.
   Kupono galiojimas – 1 metai nuo pirkimo dienos.