Kas mes esame

Apie mus

Šeimos ir asmens saviugdos centras „Bendrakeleiviai“ yra ne pelno siekianti organizacija. Teisinė forma – asociacija.

Esame komanda, teikianti specializuotą kompleksinę pagalbą skyrybas išgyvenantiems bei kitiems šios patirties paliestiems asmenims – jų vaikams, artimiesiems. Mūsų centro parengta išėjimo iš skyrybų krizės programa yra unikali, autorinė, niekur kitur nevedama. Taip pat užsiimame šeimos krizių prevencija bei postvencija, asmens saviugda. Suteikiame ne tik psichologinę, bet ir teisinę, sielovadinę pagalbą  krizių ištiktiems žmonėms, organizuojame įvairias paskaitas, bendruomenės žygius, susitelkimo savaitgalius.

Centro įkūrėjai – psichologė, Individualiosios psichologijos instituto direktorė dr. doc. Rasa Bieliauskaitė, tėvas jėzuitas Antanas Saulaitis SJ ir ilgametė centro vadovė, saviugdos programų autorė, rašytoja Elvyra Kučinskaitė.

ŠASC „Bendrakeleiviai“ komandą rasite čia.

Istorija

2001 m. surinktos pirmosios išėjimo iš skyrybų krizės grupės, kurias vedė steigėjai. Programų skaičius greitai augo ir 2004 m. buvo įsteigta organizacija, vienijanti skyrybas ar šeimos krizes išgyvenančius asmenis ir krizes padedančius įveikti psichologus, skyrybų patirtį išgyvenusius, pagalbos grupes „Bendrakeleiviuose” lankiusius ir specialų pasiregimą turinčius grupių moderatorius bei dvasininkus. Įkurtoji asociacija daugiau nei dešimtmetį vadinosi Išsiskyrusiųjų sielovados centru „Bendrakeleiviai“.

2015 m., siekdami geriau atspindėti centro veiklų aprėptis, pakeitėme organizacijos pavadinimą. Nuo tada esame Šeimos ir asmens saviugdos centras „Bendrakeleiviai“.

Pasaulėžiūra

Remiamės holistiniu požiūriu ir žmogiškosiomis vertybėmis, gerbiame kiekvieno asmens įsitikinimus. Vadovaujamės krikščioniškąja pasaulėžiūra, išlikdami atviri kitoms tradicinėms religijoms ir pasaulėžiūroms.

Psichologinės ir dvasinės pagalbos dermė

Mūsų unikalumas – psichologinės ir dvasinės pagalbos derinimo metodas. Mūsų grupių dalyviai gauna ne tik profesionalių psichologų, bet, esant poreikiui, patyrusių dvasininkų bei asmeninių palydėtojų paramą.

Nepriklausome nė vienai religinei bendruomenei – esame atviri įvairių pasaulėžiūrų ir įsitikinimų žmonėms. Sąmoningai laikomės nuostatos nepažeisti kito asmens laisvės. Siekiame išlaikyti jautrų bei pagarbų santykį su kiekvienu lankytoju ir nedarome įtakos jo ieškojimų krypčiai.

Dalyvavimas viešajame gyvenime

Bendradarbiaujame su LR valdžios institucijomis, dalyvaujame  įvairių valdžios institucijų bei visuomeninių organizacijų rengiamose konferencijose, kituose viešuose renginiuose, konsultuojame ir išsakome savo nuomonę siekiant pokyčių šeimos politikos srityje.

Publikuojame aktualius straipsnius apie šeimos krizes, asmeninius santykius, saviugdą, aktyviai dalyvaujame radijo bei televizijos laidose.

2011 m. gruodžio 15 d. ŠASC „Bendrakeleiviai“ vadovė Elvyra Kučinskaitė buvo apdovanota šv. Kristoforo statulėle už pagalbą Vilniaus šeimoms.

2017 m. įteikti „Gyvybės apdovanojimai” –­ nominacija „Už dvasinę ir fizinę pagalbą silpnesniam“.

 

 

BENDRAKELEIVIAI.LT © 2024

El. parduotuvių ir internetinių svetainių kūrimas

Klausk Aukok Dovanų kuponas Naujienlaiškis

   Prašome atlikti pavedimą:

   Įmonė: Šeimos ir asmens saviugdos centras “Bendrakeleiviai”.
   Adresas: Didžioji g. 34, 01128 Vilnius.
   Atsiskaitomoji sąskaita: LT02 7300 0100 8686 3132.
   Mokėjimo paskirtis: už dovanų kuponą.

   Užpildytas kuponas bus išsiųstas jums el. paštu per 24 val. Esant skubai, susisiekite tel. 8644 20883.

   Aš suprantu, kad pinigai už įsigytus dovanų kuponus nėra grąžinami.
   Kupono galiojimas – 1 metai nuo pirkimo dienos.