Skyrybos

Kaip išgyventi ir atrasti jėgų judėti pirmyn? Laidoje atviri prisipažinimai, patirtys ir tiesiama pagalbos ranka. Živilė ir Rita, išgyvenusios sunkias skyrybas, dalijasi patirtimi ir tiesia pagalbos ranką. Organizacija „Bendrakeleiviai” padeda žmonėmis, esantiems krizės įveikimo kelyje. Tokios pagalbos prireikė ir pačiam laidos vedėjui Ignui Krupavičiui, kuris atvirauja: jei užsidarysi savyje, gali ir išprotėti.

Ved. Ignas Krupavičius

Įrašo nuoroda čia.

Po vyro neištikimybės Agnę aplankė meilė, kokios niekada nebuvo patyrusi

Dariau visas klaidas, kokias tik buvo galima padaryti – gėriau kažką, daužiau indus, nusikirpau plaukus. Kažkaip reikėjo perdirbti tą kančią“, – pasakojo Agnė. – Išdavystė kažką manyje išdegino. Buvo kaip operacija be narkozės. Toks skausmas, kad nemoku papasakoti. Kaip šiandien atsimenu – gegužės 30-ąją paskambino anyta ir pasakė: „Argi tu nematai? Jis su kita.“ Buvo juoda diena. Ir visa vasara juoda buvo.“

Amerikietiškus kalnelius primenanti Agnietės istorija: radusi tėvą, prarado mamą

Taigi, tėčio nebuvo, nebuvo, ir staiga aš jį pamačiau. Pasirodo, mama draudė su manimi susitikti. Kai atvažiavęs atsisėdo ant lovos, ištiesė sveriamų saldainių. Tuo pat metu išgirdau šaltą, žemą mamos balsą: „Neimk!“ O aš taip norėjau tų saldainių…“

Atleisti – tai susigrąžinti praeitį į vietą

Užgniaužtas skausmas yra tikri nuodai mūsų protui, širdžiai ir santykiams. Gromuliuodami patirtą skriaudą tik švaistome energiją, ilgainiui tampame pagiežingi ir pikti, liejame apmaudą aplinkiniams, nesusijusiems su išgyvenamu skausmu. Vengiant atleisti, praeitis nepalieka mūsų, o senų įvykių keliami jausmai ima vyrauti dabartyje, taip atimdami galimybę ramiai džiaugtis šiandiena.

Vaikų neišlaikantiems tėvams žada sunkesnį gyvenimą

Paklausta, kodėl sparčiai daugėja skyrybų tarp penkiasdešimtmečių ir vyresnių, viena iš šeimos ir asmens saviugdos centro „Bendrakeleiviai” įkūrėjų E.Kučinskaitė šią tendenciją vadino verta atskiro dėmesio. į „Bendrakeleivius” pagalbos dažniausiai kreipiasi asmenys nuo 30 iki 45 metų, tuo tarpu 50-ies ir vyresni asmenys sudaro apie 5-7 proc. besikreipiančiųjų. Viena iš priežasčių, kodėl taip yra, pasak E.Kučinskaitės, gali būti tai, jog poros nesiskiria dėl vaikų, laukia kol jie užaugs ir tada pasuka skirtingais keliais. „Jeigu iš tiesų tai sietinai su tuo amžiumi, kai auginami vaikai, ir jeigu iš tiesų tos poros laukia kol užaugs vaikai ir tik tada skiriasi, mes susiduriame su mitu tam tikru, kad vaikai vyresniame amžiuje lengviau išgyvena tėvų skyrybas“, – kalbėjo E.Kučinskaitė.

Po vyro niekšybės netveria pykčiu: žiūriu į save iš šalies ir negaliu patikėti

“Nuo gerų žmonų vyrai nebėga”, metęs man tai, jis išėjo pas kitą”. Tokiais žodžiais savo skyrybų istoriją DELFI pradėjo vilnietė Edita. Aplinkiniams ir net jai pačiai nerimą pradėjo kelti neslopstanti pagieža dėl iširusių santykių.

[/vc_column][/vc_row]

Rasa Bieliauskaitė: „Jei norime būti laisvi nuo skriaudos, turime paleisti ir atleisti“

O dėl skausmo… Aš kaip psichologė, žinau, kad verkti, kai skauda, yra gerai, kad žmogus turi teisę ir būtinybę išjausti, išreikšti blogus, sunkius jausmus, kad juos atpažintų, suvoktų ir pradėtų su jais tvarkytis.

EITI per skyrybų skausmą

Tie, kam teko išgyventi skyrybas, veikiausiai pritars minčiai, jog šis įvykis pagrįstai lygintinas su pačiais sunkiausiais patyrimais: karu, žemės drebėjimais, epidemijomis, artimųjų netektimis…

Jausmai po skyrybų

O kartais atrodo, jog nebejaučiame nieko – esame tarsi „išsprogdinti“, apimti keistos vidinės tylos ir nejautros. Visa tai išgyventi nėra paprasta, galima sakyti, tokiu metu visas mūsų asmuo serga. Todėl turėtume būti itin atidūs sau…

Baimės po skyrybų

Išgyventi tai teks. Tačiau – kaip? Leidžiant baimėms mus valdyti ir nuodyti ar pasitelkiant jas kaip pavojaus signalus, į kuriuos įsiklausius bus galima mokytis eiti į priekį, kiek įmanoma apsaugoti save nuo tolesnių galimų sunkumų ir klaidų?

Gedulo trukmė po skyrybų

Paprastai Lietuvoje gedului dėl artimo mirties skiriami metai, tad tiek pat laiko turėtų būti skiriama ir skyrybas patyrusiems žmonėms. Taip LRT RADIJUI sako šeimos ir saviugdos centro „Bendrakeleiviai“ psichologė psichoterapeutė Asta Groblytė. Anot jos, per tuos metus žmonės spėja patirti visas šventes, išmoksta gyventi nebe su sutuoktiniu.

 

BENDRAKELEIVIAI.LT © 2023

El. parduotuvių ir internetinių svetainių kūrimas

Klausk Aukok Dovanų kuponas Naujienlaiškis

   Prašome atlikti pavedimą:

   Įmonė: Šeimos ir asmens saviugdos centras “Bendrakeleiviai”.
   Adresas: Didžioji g. 34, 01128 Vilnius.
   Atsiskaitomoji sąskaita: LT02 7300 0100 8686 3132.
   Mokėjimo paskirtis: už dovanų kuponą.

   Užpildytas kuponas bus išsiųstas jums el. paštu per 24 val. Esant skubai, susisiekite tel. 8644 20883.

   Aš suprantu, kad pinigai už įsigytus dovanų kuponus nėra grąžinami.
   Kupono galiojimas – 1 metai nuo pirkimo dienos.